Aktualności

Bal Wszystkich Świętych

,,Gdy wszyscy święci idą do nieba
to święty Piotr na saksofonie gra…”

W niedzielę 29. 11.2023r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Zabawę poprzedziła Msza Święta. W balu wzięli udział wychowankowie Przedszkola z rodzicami i dzieci z Parafii pw. św. Jana Pawła II. W specjalnie przygotowanej i udekorowanej sali zaroiło się od wielu świętych z różnych epok np. Najświętsza Maryja Panna, św. Faustyna, św. Teresy z Kalkuty, św. Franciszek, św. Jan Paweł II i wielu innych. Jednak najliczniejszą grupę stanowili aniołowie. Tradycyjnie bal rozpoczął się tańcem do piosenki Arki Noego ,,Święty uśmiechnięty”. Kolejnym punktem balu, była prezentacja poszczególnych strojów- wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Dzieci wesoło śpiewały i bawiły się przy dźwiękach muzyki. Do tańca uczestników porwała p. Paulina, dzięki której uśmiech z twarzy nikomu nie znikał. Zabawę przy gitarze umiliły także, p. Joanna i p. Marysia. Został przeprowadzony także konkursy związany z postaciami świętych. Dla każdego uczestnika konkursu, czekały słodkie ,,krówki” z cytatami świętych w środku. Nie zabrakło kącika plastycznego, w którym to uczestnicy mogli udekorować aniołki, jak również pokolorować postaci świętych i zabrać je do domu na pamiątkę. Dzięki uprzejmości p. Marcina, zebrani gości, mieli okazję również bawić się w świetle kamery – Fotobudce 360. Podczas balu został rozstrzygnięty międzyprzedszkony konkurs plastyczny organizowany przez nasze przedszkole pt,,: Wszyscy święci to nasi przyjaciele”. Uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom jeszcze raz gratulujemy. Na zakończenie balu, na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Był to świetny czas na lepsze poznanie i wspólne tworzenie polskiej tradycji obchodzenia Uroczystości Wszystkich Świętych w naszym Przedszkolu i w Parafii, a także na promowanie świętości. Dziękujemy za obecność i zapraszamy ponownie w przyszłym roku 