Aktualności

XXIII Dzień Papieski. Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia.

W poniedziałek 16 października w uroczysty sposób obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski. Był to szczególny czas dla całej społeczności przedszkolnej, gdyż patronem naszej placówki jest właśnie św. Jan Paweł II.
Już od rana odbywały się zajęcia przybliżające dzieciom sylwetkę tego wielkiego Polaka i papieża. Odświętnie ubrane przedszkolaki chętnie słuchały opowieści nauczycielek o Karolu, który został papieżem i z dużym zainteresowaniem oglądały zgromadzone w salach fotografie, albumy i książki o św. Janie Pawle II. Następnie każda grupa obejrzała film animowany „Święty Jan Paweł II” z serii „Aureola – od Stanisława do Karola”. Chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci słuchały również piosenek bliskich Ojcu Świętemu oraz wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające św. Jana Pawła II. Była to dla najmłodszych wspaniała lekcja o naszym patronie, która z pewnością na długo pozostanie w ich sercach.
Podsumowaniem Dnia Papieskiego był montaż słowno-muzyczny
w wykonaniu „Aniołków”. Wychowankowie zaprezentowali znane wiersze
i piosenki o św. Janie Pawle II a poprzez inscenizację słowno-muzyczną przedstawili historię życia Karola Wojtyły. Na koniec tego pięknego spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali jedną z ulubionych pieśni naszego patrona czyli „Barkę”.
Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom i dzieciom za wkład, przygotowanie i organizację Dnia Papieskiego.