Aktualności

Dzień Anioła Stróża

,,Aniele Boży Stróżu mój…”

Dnia 2 października, jak każdego roku, obchodzimy Dzień Anioła Stróża. Jest to wyjątkowy dzień albowiem solenizantami w tym dniu są nasi Aniołowie Stróżowie.

Aby uczcić to święto dzieci ubrane były w białe koszulki i sukienki, aureole i skrzydła. Anielska dekoracja w sali sprawiła, że wszyscy czuli się jak w niebie. Przedszkolaki dowiedziały się , że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża który chroni go od zła i niebezpieczeństw. Poznały imiona anielskich wodzów, ich atrybuty oraz wykonały tematyczne prace plastyczne, przypominające o obecności aniołów wokół nas. Tego dnia nie zabrakło również modlitwy do Anioła Stróża.
Natomiast dwie najstarsze grupy udały się z wizytą do Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Ełku, gdzie uczestniczyły w radosnym śpiewie i wspólnych zabawach przygotowanych przez siostry: Jozuelę, Tabitę i Salomeę.
Ten dzień był przepełniony modlitwą i radością. Oby „anielski” nastrój pozostał z nami jak najdłużej (: