BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W PRZEDSZKOLU „U LOLKA”

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W PRZEDSZKOLU „U LOLKA”

Dnia 27 października 2019 r. po Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” im. św. Jana Pwła II w Ełku,  po raz piąty z kolei  przeżywaliśmy niezwykłe wydarzenie Bal Wszystkich Świętych. Celem spotkania było przygotowanie się do nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych oraz przybliżenie dzieciom postaci Świętych i Błogosławionych.

Uroczystość  rozpoczęła się pokazem strojów świętych i aniołów, za które  przebrane były dzieci.

Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło i z zaangażowaniem bawiły się przy dźwiękach wesołej muzyki. W programie były m.in. tańce integracyjne, które poprowadziły nauczycielki oraz pani Dominika Nowakowska – instruktorka tańca. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary poprowadzili  Joanna Sadurska z Marcinem Brodkowskim. Panie prowadzące  zadbały o  każdy szczegół balowej zabawy, dlatego wszystkie przygotowane na bal atrakcje znalazły uznanie i aprobatę uczestników.

Ciekawą atrakcją był konkurs wiedzy o Świętych, którego autorką była pani wicedyrektor Dorota Lagiera oraz quiz muzyczny „Jaka to melodia” przygotowany przez panią Ewę Podgórską. Konkursy  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci spisały się na medal.

Na koniec balu każdy uczestnik mógł  pomalować i ozdobić  figurkę anioła z masy gipsowej.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za  przygotowanie  strojów  dla dzieci oraz słodkiego poczęstunku, który był zwieńczeniem wspólnej zabawy.

Szkoda, że wszystko co dobre, tak szybko się kończy…

To były radosne i  niezapomniane chwile.

Zobacz galerię ze zdjęciami.