Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

„… co to jest niepodległość,

teraz wiem już na pewno…”

Dnia 13 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna przygotowana przez dzieci z najstarszych grup „Aniołki” i „Iskierki” wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Wydarzenie to rozpoczęło się przemówieniem dyrektora ks. Tadeusza Białousa, który mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Dzieci razem z nauczycielkami zaśpiewały hymn państwowy, nie zabrakło pięknych, wzruszających pieśni, wierszy,  które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o Tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Świętując Dzień Niepodległości, łącząc się z placówkami z całej Polski, w dniu 8 listopada, o godzinie 11.11  przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”. Dzieci wraz z opiekunami zaśpiewały cztery zwrotki hymnu Polski w miejscu symbolicznym i bliskim naszym sercom, pod Bramą Niepodległości.

Ewa Podgórska

Zobacz więcej zdjęć na naszym Facebooku.