Spotkanie opłatkowe i „Jasełka” 2017

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, przebaczenia, rodzinnych spotkań i refleksji nad Bożą miłością.

To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie.

Dzieci z naszego przedszkola „U LOLKA”, w dniach 20 i 21 grudnia 2017 roku zaprosiły swoich najbliższych na „Jasełka”, które rozpoczęły się od wniesienia Betlejemskiego Światła Pokoju.

Na początku przybyłych gości powitał Ksiądz Dyrektor Tadeusz Białous, który złożył wszystkim świąteczno – noworoczne życzenia. Następnie nadszedł czas na część artystyczną.

Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołów, Józefa, Maryi, króli i pasterzy. Cudownie opowiedziały o wydarzeniach z Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Pięknie śpiewały kolędy i recytowały swoje role. Występy przedszkolaków wprowadziły wszystkich w świąteczny, miły nastrój i uświadomiły dlaczego, co roku, z niecierpliwością czekamy na te święta.

Po części artystycznej głos zabrał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, który podziękował dzieciom za piękne przedstawienie oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Następnie Ksiądz Dyrektor odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, poprowadził wspólną modlitwę oraz zaprosił wszystkich do wzajemnego przełamania się opłatkiem.

Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd przy stole, na którym nie zabrakło wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców dzieci i pracowników przedszkola.

Zdjęcia z „Jasełek” w naszej galerii – zapraszamy.

K. Dzierżyk.