Sprawozdanie wizyty strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa

Sprawozdanie  wizyty strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa

W dniu 27.02.2019r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście z Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa, a mianowicie   Pan Jacek Kuligowski z dwoma kolegami strażakami.

Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, a także wyważają drzwi mieszkań.

W czasie spotkania dzieci poznały jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy.Wielką radość przedszkolakom sprawiła możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego.

Na zakończenie spotkania dzieci oraz  panie podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie.

Zobacz galerię zdjęć.