Walentynki 2023

W dniu Świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł Dzień Miłości!

We wtorek,14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na kolor czerwony. Dzieci poznały historię i tradycje walentynkowe oraz dowiedziały kim był święty Walenty. Panie wychowawczynie dołożyły wszelkich starań, aby w każdej grupie panował radosny, „walentynkowy” nastrój. W czasie porannych zajęć dzieci chętnie wypowiadały się na temat przyjaźni i miłości. Następnie wzięły udział w wielu ciekawych zabawach – integracyjnych, tanecznych, z balonami, i wielu innych. Podczas wspólnych zajęć rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej jak również budowały atmosferę przyjaźni i zgodnie współdziałały podczas licznych konkursów i zabaw. Tradycyjnie nie zabrakło także „serduszkowych” kolorowanek oraz tematycznych prac plastycznych. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Po dniu pełnym wrażeń dzieci w radosnych nastrojach wróciły do domu, żeby okazywać miłość swoim najbliższym.