Wizyta stomatologa w Katolickim Przedszkolu „U Lolka”.

Wizyta stomatologa w Katolickim Przedszkolu „U Lolka”.

W dniach 14 września 2017 roku w grupach starszych( Aniołki, Iskierki, Koniczynki) i 27 września w młodszych (Pszczółki, Słoneczka) w naszym Przedszkolu „U Lolka” odbyło się spotkanie przedszkolaków z lekarzem stomatologiem p. Bożeną Laskowską.

Pani doktor opowiadała dzieciom, jak dbać o zęby oraz higienę jamy ustnej. Na specjalnym modelu pokazała, jak zbudowana jest szczęka. Uczyła prawidłowego mycia, czyli jak należy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby nasze zęby lśniły czystością. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby. Bardzo podobała się nam wizyta pani doktor, wszyscy słuchaliśmy z zachwytem.

W ramach badań profilaktycznych pani stomatolog sprawdziła wszystkim dzieciom ząbki oraz czy mają prawidłowy zgryz. Od dziś na pewno każdy z nas z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym. Na koniec spotkania pani stomatolog podarowała wszystkim przedszkolakom kolorowankę i naklejkę.

Kulik Anna

Zdjęcia z wizyty w naszej galerii – zapraszamy.