Aktualności

Wspomnienie świętego Stanisława Kostki

„Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć”.

W niedzielę 18 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki; patrona Polski, ministrantów oraz dzieci i młodzieży. Przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola „U Lolka” obchodziły Dzień Św. Stanisława Kostki 19 września, czyli w poniedziałek. Tego dnia w każdej grupie pojawił się wyjątkowy gość, a mianowicie jeden z naszych dzielnych sześciolatków – Bartek z grupy Motylków. Odpowiednio ucharakteryzowany chłopiec przybliżył młodszym kolegom postać tego wyjątkowego świętego. Każdy z przedszkolaków mógł poznać główne fakty z życia św. Stanisława Kostki oraz jego „drogę do świętości”, a tym samym poznać wzór do naśladowania, jaki swoim krótkim życiem napisał ten święty. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne oraz zaśpiewały pieśń ku czci św. Stanisława Kostki.
Te coroczne spotkania wpisały się już na stałe w grafik naszego roku szkolnego.
I dobrze, bo najmłodszym należy prezentować odpowiednie wzorce.